HL Hotel Lechicka, Poznań
20. PKO Poznań Maraton już 20 października!
  1. Strona główna
  2. Hotel
  3. Aktualności
  4. 20. PKO Poznań Maraton już 20 października!

Aktualności

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

20. PKO Poznań Maraton już 20 października!

10 października 2019

Już w niedzielę 20 października w Poznaniu wystartuje 20. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Szykuje się sportowy weekend pełen atrakcji! Zapraszamy do Poznania i Hotelu Lechicka.

Biegacze po raz kolejny zmierzą się z dystansem 42,195 km i zawalczą o medal, który już od 2006 roku przedstawia ważne postaci i wydarzenia związane z Wielkopolską. Na tegorocznym projekcie widnieje postać Macieja Frankiewicza, pomysłodawcy oraz aktualnego patrona poznańskiego maratonu.


W tym roku, po raz pierwszy na wygląd biegu, mieli wpływ sami biegacze. Do 5 marca mogli przesyłać własne projekty trasy. Organizatorzy wzięli pod uwagę najczęściej powtarzające się propozycje. Można więc pokusić się na komentarz, że w tym roku zawodnicy biegną tak jak sobie wymarzyli.


Miasteczko biegowe poznańskiego maratonu mieścić się będzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Start biegu przewidziany jest o godz. 9:00 z początku ulicy Grunwaldzkiej. O godz. 8:30 wystartują zawodnicy na wózkach. Upragniona meta powita biegaczy na Placu Marka. Oficjalne zakończenie maratonu nastąpi o godz. 15:15.


Na 20. Poznań Maratonie przewidziany jest też powrót do korzeni. Przez pierwsze 12 edycji biegu, start oraz meta usytuowane były przy Jeziorze Maltańskim. W tym roku trasa znowu przebiegać będzie wzdłuż jeziora. Miejsce nie dość, że sentymentalne dla biegaczy poznańskiego maratonu, dodatkowo świetne do złapania oddechu w czasie miejskiego wyścigu, w obecności przyrody.

Poznań Maraton to jednak nie tylko wyścig, a także inne atrakcje.

19. października, w dzień poprzedzający maraton, między godz. 14:00 a 16:00 organizowane będą biegi dla dzieci i młodzieży. Tego samego dnia organizatorzy przewidzieli, także prelekcje dla biegaczy. Sportowcy będą mogli spotkać się ze znanymi i cenionymi ekspertami z dziedziny sportu oraz medycyny. Prelekcje odbywać się będą między godz. 15:00 a 18:00  w Sali Zielonej na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Wydarzeniem towarzyszącym będą również Poznań Sport Expo – targi dla osób aktywnych, które odbędą się w dniach 18 – 20.10.2019 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.


Warto przyjechać do Poznania na cały weekend. Biegniesz w poznańskim maratonie i szukasz noclegu? Myślisz: Jadę pokibicować! Tylko gdzie spać?

Nocleg blisko centrum gwarantuje Hotel Lechicka.


Zapraszamy, będzie się działo!

 

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się i dołącz do nas.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij