HL Hotel Lechicka, Poznań
Czas na karnawał!

Aktualności

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Czas na karnawał!

27 grudnia 2019

Święta Bożego Narodzenia minęly, przyszedł czas na Nowy Rok. Już za chwilę Sylwester, a potem okres karnawałowej zabawy! To czas, w którym aż w 70 krajach na całym świecie, zabawa staje na pierwszym miejscu. W wielu zakątkach świata oprócz imprez organizowane są, również kolorowe, roztańczone pochody pełne fantazyjnie poprzebieranych ludzi. Krótko mówiąc, zabawa wtedy rządzi!

Karnawałowe szaleństwo

Karnawał trwa od Święta Trzech Króli do wtorku, przed Środą Popielcową.Start karnawału w tym roku przypada 6 grudnia w poniedziałek.

Jego nazwa wzięła się z języka włoskiego: carnevale, z łaciny: carnem levāre i oznacza, co oznacza "mięso usuwać". W nazwie chodziło oczywiście o czas w Wielkim Poście, w którym zgodnie z tradycją nie wolno było jeść mięsa.


Już od zamierzchłych czasów bardzo ważnych elementem karnawału są tańce i żywa zabawa. Karnawał swoją genezę wziął od kultów płodności i rolnictwa. Wierzono, że im wyżej będą skakać uczestnicy zabawy w swoim tańcu, tym plony zboża będą wyższe i lepsze. W Polsce, zwłaszcza na wsiach, karnawał określany był jako "zapusty".


Jak się ma sprawa jedzenia w karnawale? Z racji zbliżającego się postu, na pierwszym miejscu jest oczywiście mięso i słodkości. Słodką potrawą, która silnie kojarzy się w Polsce z karnawałem (chociaż nie tylko!) są pączki i faworki.

Alkohol w czas zabawy karnawałowej to, także częsty element. W Polsce dawnych czasów pito miód, a od XV wieku pędzono, też żytnią wódkę. W innych krajach pito najczęsciej: na południu wino (podobnie jak dzisiaj), a na północy piwo.

Zabawy karnawałowe na świecie

Najbardziej znanym i spektakularnym karnawałem na świecie jest ten w Rio de Janeiro. Zaraz za nim na podium plasują się karnawały w Wenecji, na Wyspach Kanaryjskich oraz w Niemczech. Karnawał w Rio jest jednak największy. Z tej okazji został nawet wpisany do Księgi Guinessa. Bierze w nim udział nie tylko najwięcej uczestników na świecie, ale również najwięcej szkół samby!

Trzeba zaznaczyć, że Brazylia pod wględem karnawału to kraj wyjątkowy. Ten czas traktowany jest tak wtedy jako święto narodowe, a huczne zabawy i pochody nie odbywają się w tylko w Rio. Każde miasto w Brazylii obchodzi karnawał w swój niepowtarzalny sposób i wszędzie ulice pełne są roztańczonych ludzi.

Notting Hill Carnival stoi z kolei na drugim miejscu, pod względem wielkości i liczby odwiedzających go gości. W ciągu dwóch dni odwiedza go, ponad 1,5 mln turystów. Mniej niż w Brazylii, ale jest się czym chwalić!


Pomysł na imprezę karnawałową w Hotelu Lechicka

W Polsce w czasie karnawału imprez, również nie brakuje. Niezależnie czy jesteście fanami imprez w karnawale wypada się pobawić. Zawsze miło jest spotkać się z przyjaciółmi, potańczyć i zjeść coś dobrego. To znakomity moment na odetchnięcie i naładowanie baterii na nowy rok kalendarzowy!


Taką imprezę zorganizował w tym roku, również Hotel Lechicka. 25 stycznia będziecie mogli bawić się z przyjaciółmi na niezwykłej zabawie w Hotelu!

Zabawa karnawałowa w Hotelu Lechicka to przede wszystkim pyszne jedzenia i tańce. Przygotowaliśmy dla Was różnorodne potrawy, które serwowane będą w formie bufetu. Pysznego jedzenia na pewno starczy dla wszystkich! Nie zapominamy, także o muzyce. Na parkiecie o tancerzy zadba DJ.

Zapraszamy do rezerwacji stolików już teraz. Cena 149 zł/ os. Rezerwacji można dokonywać telefonicznie (+48 728 414 957) lub przez e-mail: recepcja@hotel-lechicka.pl


Impreza firmowa, konferencja - Hotel Lechicka zaprasza!

Hotel i Restauracja Lechicka to świetne miejsce na zorganizowanie imprezy firmowej i konferencji. Kiedy jest lepszy moment na zabawę, jak nie w karnawale? Zapraszamy serdecznie!

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się i dołącz do nas.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij