HL Hotel Lechicka, Poznań
Andrzejki tuż, tuż

Aktualności

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Andrzejki tuż, tuż

21 października 2019

Andrzejkowy wieczór wróżb już za miesiąc! To świetna okazja na spędzenie czasu przy kolacji z przyjaciółmi, jak również idealny pomysł na imprezę integracyjną w firmie.

Jeśli zastanawiacie się nad doborem miejsca na imprezę, trafiliście idealnie!

30 listopada (sobota) serdecznie zapraszamy na andrzejki do Restauracji i Hotelu Lechicka. Czeka na Was zabawa taneczna, pyszne andrzejkowe menu i specjalne pakiety cenowe na noclegi i kolacje. Do Lechickiej możecie przyjść w większym gronie, miejsca i pysznego jedzenia na pewno nie zabraknie.

Andrzejkowe menu

Dla każdego kto zdecyduje się spędzić wieczór andrzejkowy w Restauracji Lechicka, nasz szef kuchni przygotował specjalne dedykowane menu.

Andrzejkowe ciekawostki

Czy wiecie, że o andrzejkach po raz pierwszy na piśmie wspomniał Marcin Bielski w 1557 roku? Nie znaczy to jednak, że wieczór wróżb nie był odprawiany już w latach wcześniejszych.


Kiedyś andrzejki były traktowane przez uczestników zabawy bardzo poważnie. Wróżby odprawiano indywidualnie, w pełnym skupieniu, a ich znaczenie miało silny wydżwięk matrymonialny. W latach późniejszych zmieniły charakter na bardziej towarzyski, jednak organizowane były nadal w grupach młodych panien na wydaniu. Dzisiaj jest to już całkowicie niezobowiązująca zabawa dla każdego, zarówno kobiet jak i mężczyzn.


Najbardziej znaną wróżbą andrzejkową jest oczywiście lanie wosku przez dziurkę od klucza  i oglądanie powstałych kształtów na cieniu pod światło.

Ciekawą i dającą dużo zabawy wróżbą jest wróżenie z kleksów. Wystarczy, że rozlejesz kilka kropelek atramentu/farby/soku z buraka na kartkę papieru. Następnie złożysz kartkę na pół. Obraz, któy powstanie po rozłożeniu kartki jest prawdziwym polem do popisu wróżbiarskich interpretacji.

Znaną wróżbą jest również obieranie jabłka. Ten komu uda się zachować jak najdłuższy obierek będzie żył długo i szczęśliwie.


Wróżb i sposobów na zabawę jest bardzo dużo. Warto taki wieczór wykorzystać na spotkanie przy kolacji. Coraz popularniejsze stają się też andrzejki firmowe, które można połączyć ze wcześniejszym spotkaniem lub konferencją.

Do zorganizowania zarówno imprezy andrzejkowej jak i konferencji, serdecznie zapraszamy do Restauracji i Hotelu Lechicka.

 

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się i dołącz do nas.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij